HomeProductsInductors, Coils, ChokesFixed InductorsFDSD0630-H-5R6M=P3
FDSD0630-H-5R6M=P3 Image
Images are for reference only See Product Specifications
FDSD0630-H-5R6M=P3
Mfr# FDSD0630-H-5R6M=P3
Mfr. Murata Electronics
Description FIXED IND 5.6UH 4.2A 46 MOHM SMD
RoHs Status
More Information Leam more about Murata Electronics FDSD0630-H-5R6M=P3
Datasheets 1.FDSD0630-H-5R6M=P3.pdf
  2.FDSD0630-H-5R6M=P3.pdf
Description
  • In stock:0 pcs
  • On Order:0 pcs
  • Minimum:1 pcs
  • Multiples:1 pcs
  • Factory Lead-Time::Call
Use Below Form to Submit a Request for Quotation
*Quantity
*Part No.
*E-mail
*Contact Name
*Phone
*Company
Message
Part Number FDSD0630-H-5R6M=P3
Manufacturer Murata Electronics
Lead Free Status / RoHS Status
Quantity Available 0 pcs
Datasheets 1.FDSD0630-H-5R6M=P3.pdf 2.FDSD0630-H-5R6M=P3.pdf
Travel Range ±20%
Technology Surface Mount
Tape Included Drum Core, Wirewound
Step Resolution 100 kHz
Other Names Last Time Buy
Number of Ports -
Noise 5.6 µH
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² Nonstandard
Measuring Range 0.276' L x 0.260' W (7.00mm x 6.60mm)
LED Color FDSD0630
Impedance -
ESD Protection -
Diameter - Outside, Non-Expanded Shielded
Current - Dark (Typ) Metal
Cord Type 46mOhm Max
Contact Form -
Class Code 0.118' (3.00mm)