HomeProductsResistorsThrough Hole ResistorsROX50080M0FHF5
ROX50080M0FHF5 Image
Images are for reference only See Product Specifications
ROX50080M0FHF5
Mfr# ROX50080M0FHF5
Mfr. Dale / Vishay
Description RES 80M OHM 1% 16W AXIAL
RoHs Status
More Information Leam more about Vishay Dale ROX50080M0FHF5
Datasheets 1.ROX50080M0FHF5.pdf
  2.ROX50080M0FHF5.pdf
Description
  • In stock:0 pcs
  • On Order:0 pcs
  • Minimum:1 pcs
  • Multiples:1 pcs
  • Factory Lead-Time::Call
Use Below Form to Submit a Request for Quotation
*Quantity
*Part No.
*E-mail
*Contact Name
*Phone
*Company
Message
Part Number ROX50080M0FHF5
Manufacturer Dale / Vishay
Lead Free Status / RoHS Status
Quantity Available 0 pcs
Datasheets 1.ROX50080M0FHF5.pdf 2.ROX50080M0FHF5.pdf
Travel Range ±1%
Tensile Strength Metal Oxide Film
Other Names Obsolete
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² Axial
Measuring Range 0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)
Lens Diameter 2
Large Diameter Recovered 80 MOhms
LED Color ROX
Impedance -55°C ~ 230°C
ESD Protection Axial
Current - Cathode ±50ppm/°C
Copper Ports Flame Proof, High Voltage, Safety
Contact Type 16W